Ben Kimim

1977 yılında İzmir’de doğdu. Yüksek Öğrenimini 1999 yılında Celal Bayar Üniversitesi İktisat fakültesinden mezun olarak tamamladı. Hayatına “Finansman Müdürü” olarak devam edeceğini zannediyordu! 2000 yılında Lcwaikiki İzmir Mağazasında Part-time Satış Danışmanı olarak başladı. İlk hedef tutmasa da yola aynı heyecanla devam etti. Perakendeye gönülden bağlandı. Perakendeciliğin gerçekten de sektör olduğuna ve tam ona göre bir iş olduğuna o yıllarda inandı.

Geleceğe yönelik hedeflerini hızla revize etti ve hedeflerin gerçekleşeceği alanı Perakende sektörü olarak seçti. Sektörde farklı görevlerde ve farklı organizasyonlarda Bölge Müdürlüğüne kadar uzanan kariyer yolunu takip etti. Yıl 2008’i gösteriyordu. Birkaç yıl içinde insan gelişimine katkıda bulunmanın satıştan ve diğer tüm süreçlerden daha keyifli olduğunun farkına vardı.

2010 yılında MBA yüksek lisansı tamamladı.Yüksek Lisans Tezi perakendenin içinden gelen bir konu olarak ‘Y Kuşağı Yönetimine yeni yaklaşımlar ‘ oldu.

Kariyer Serüveni

Kariyer yolu İnsan Kaynakları ile kesişti. Lcwaikiki Mağazacılık’ta “Eğitmen ve Koç” olarak görev almaya başladı. 2011 yılı başında Lcwaikiki AŞ’de Eğitim Müdürü oldu. 2012 yılında sahaya inmenin, öğrendiklerini uygulamanın, yeni kuşağı perakende ile tanıştırmanın, sevdirmenin zamanı olduğuna inanarak yeniden sahalara Bölge Müdürü olarak döndü. Görev yaptığı Bölgede İnsan Kaynağı ve Kişisel Gelişime odaklanıp Katma Değer yaratılmasına odaklandı. Üniversitelerde Kariyer Günlerinde perakende sektörünü öğrencilere anlatarak sevdirmeye çalıştı. Her insanın içindeki potansiyelin doğru yönlendirmelerle başarıya ulaşabileceği yaklaşımıyla Koçluk yapmaya ilgi duydu.

Yönetici Koçluğu- Takım Koçluğu –Usta Koçluk - Yaşam Koçluğu konularında Eğitim, Program , Seminerlere katılarak bu konuda uzmanlık sağladı. 2015 yılında COLİN’S markasında Satış Müdürü olarak görev almaya başladı. 2020 yılında Kozmetik Sektöründe Pereja markasında Perakende Müdürü oldu. Aile içi kariyerine eş ve bir delikanlının babası olarak devam etmektedir.

Her insanın eşsiz olduğu , tüm yolculuklarda hayal edilene ulaşılabileceği, sorunların üstesinden gelmede kendi kendine yetebilme becerisiyle Koçluk uygulamaları ile yol arkadaşlığı serüvenini uzun yıllar sürdürmeyi planlamaktadır. Günümüz yoğun rekabet ortamında, perakendede de fark yaratmanın insan odağından geçeceği bilinciyle hizmet vermeye devam etmektedir.