Sevgili Danışanım;

Değişimin,  yenilenmenin,  farkındalığın, çözümlerin ve kendine yapacağın yolculuğun için hoş geldin. Yol senin yolun. Ben sadece gitmek isteğin yeri keşfetmene yardımcı olacağım. Bu keşifte, yolculukta başımıza neler gelebilir göz atmak ister misin?

*Hiç kimseyi dinlemediğim gibi dinleyeceğim seni,  çünkü eşsiz olduğunu, senden bir tane daha olmadığını biliyorum. Seni büyük bir keyifle tüm kelimelerini tek tek, tüm ayrıntıları ile dinleyeceğim. Sen durduğunda tekrar anlatman ve tekrar dinlemek için yeni sorular soracağım. Seni hep merak edeceğim. 

*Seni bugüne kadar verdiğin hiçbir karar için, hiçbir düşünce için yargılamayacağım.

*Sana nereye gitmen gerektiğini söylemeyeceğim. Ama bir yere gitmen gerektiğine inandıracağım.

*Sana daha önce benzer bir yolda yürüyen birinin başına gelenleri anlatmayacağım. Herkes kendi yolunda gider ve bu yol eşsizdir.

*Bazen sorduğum sorular senin daha önce sormaya cesaret edemediğin sorular olacak. Belki bu durum seni zorlayacak ama bazı cevapları bulman gerektiği için bu cesareti göstermek isteyeceksin.

*Yol boyunca birçok şey fark edeceksin, bugüne kadar fark etmediğin ve ben bunları senin fark ediyor olmandan mutluluk duyacağım.

*Yol boyunca en önemli konumuz, vazgeçmelerinden vazgeçmen olacak, bu yola çıktın ve sonunu getirmelisin. Yolu ve gideceğin yeri değiştirebilirsin ama yürümekten vazgeçmemelisin.

* Yol boyunca bazen geçmişten bir şeyler anlatacaksın. Bunları birlikte anlamlandıracağız. Bazen gelecek hayallerini dinleyeceğim. Ama önemli olan şimdi ne yapman gerekiyor? Bunun kararını vereceksin.

 *Anlattıklarının hepsi ama hepsi görüştüğümüz anda kalacak, ikimiz arasında sır olarak saklayacağız.

Yolun sonunda değişmiş,  yenilenmiş, farkındalığı artmış, çözümlere ulaşmış bir sen bekliyor olacak seni.

Ve biliyor musun?

Bu yolculukta her şeyi sen kendin öğreneceksin.

 

Tolga AKKALAY